Звіт роботи закладу в 2024 році
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ
про діяльність з надання соціальних послуг
КЗ «Верхівцевський психоневрологічний інтернат»ДОР» у 2024р.
Інтернат знаходиться за адресою: 51660, вул. Залізнична, буд.1а, місто Верхівцеве, Камʼянського району, Дніпропетровської області
Відповідно до «Положення про КЗ «Верхівцевський психоневрологічний інтернат» ДОР» затвердженого наказом комунального закладу від 01.08.2018року № 42-0, в установі надається соціальна послуга стаціонарного догляду. Психоневрологічний інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, що утворюється для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.
Станом на 01.01.2025 р. в КЗ «Верхівцевський психоневрологічний інтернат» ДОР» планова ємність закладу – 315 ліжко-місць, спискова чисельність - 300 осіб, на утриманні – 292 підопічних, яким встановлено: І групу інвалідності - 61 чол., відносяться до ІІ групи інвалідності - 234 осіб та 5 осіб за віком.
Протягом 2024 року отримувачами соціальної послуги стали 300 підопічних (з них 296 осіб - жінки та 4 підопічних - чоловіки). Серед яких: 70 - внутрішньо-переміщених осіб, що прибули на тимчасове проживання -24 особи та 46 осіб на постійне місце проживання. В закладі знаходяться 229 дієздатних осіб, 69 підопічних-особи, визнані у встановленому законодавством порядку недієздатними і 2 підопічних-обмежено дієздатні особи, з них :
- призначено опікунів – фізичних осіб - 36 осіб.
- опікунство над якими здійснює інтернат – 33 особи.
У 2024 році до інтернату прийнято 15 підопічних, які відповідно до путівок Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації знаходяться на постійному проживанні. Всього в поточному році було складено нових 15 договорів надання соціальної послуги стаціонарного догляду. Згідно визначених потреб складено і виконується 300 планів надання даної соціальної послуги, сформовано і ведеться 300 особових справ.
Дотримання прав підопічних є важливим аспектом забезпечення соціальної справедливості, гуманності та дотримання законодавства. Основними принципами, які регулюють права підопічних в нашому закладі є:
- підопічні мають право на гідне ставлення до них з боку персоналу установи, без дискримінації, приниження чи будь-якої форми насильства;
- підопічні забезпечуються своєчасною та якісною медичною допомогою, включаючи регулярні огляди, лікування та реабілітацію. Адміністрацією закладу та медперсоналом один раз на рік організовується проведення поглиблених медичних оглядів підопічних. Постійно оглядаються лікарем-психіатром, невропатологом, гінекологом, стоматологом, терапевтом. У разі потреби, за направленням сімейного лікаря, підопічні направляються на консультацію у Дніпропетровську обласну клінічну лікарню з надання психіатричної допомоги.
Підопічні закладу отримують соціальні послуги відповідно до Державного стандарту стаціонарного догляду за особами з інвалідністю, що потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги. В закладі створена і функціонує мультидисциплінарна команда наказом № 77-0 від 24.09.2024 р. у складі якої лікар-терапевт, старша медична сестра, соціальний працівник. Робота мультидисциплінарної команди в інтернаті є важливим елементом якісного стаціонарного догляду та підтримки підопічних.
В 2024 році для всіх підопічних було розроблено персоналізовану програму розвитку та підтримки для кожної особи - (Індивідуальний план надання соціальної послуги, згідно визначення індивідуальних потреб). Робота команди дозволяє створити безпечне середовище для розвитку підопічних, сприяє їхній адаптації до самостійного життя та підвищує якість соціального захисту.
Із категорії підопічних , які перебувають в закладі віком
від 18-35 років- 39 осіб;
від 36-55 років – 111 осіб;
від 56-79 років – 144 осіб;
80 років і старші – 6 осіб з інвалідністю, з них :
- постійної підтримки фахівців потребують – 85 осіб;
- базовий рівень (потреба в соціальних послугах 56 год. на тиждень) -10 чол.
- найнижчий рівень (потреба в соціальних послугах 105 години на тиждень) – 204 осіб.
Протягом року постійно проводиться організація надання медичної допомоги, для підопічних, первинна та вторинна медична допомога в закладі виконується в повному обсязі.
Укладено договори з:
-КП «Верхньодніпровська ЦМЛ» ВМР» - Договір №87 від 15.11.2024 р. - послуги з проведення медичних оглядів підопічних .
Укладені договори на придбання для підопічних фармацевтичної продукції – ТОВ «Дія Фарм» - Договір № 16 від 29.04.2024 р.,
- медичних матеріалів -ТОВ«Дія Фарм»- Договір № 16 від 29.04.24 р.,
- медичних матеріалів -ТОВ«Таволга»- Договір № 6 від 09.08.24 р.,
- дезінфікуючих засобів – ТОВ «Бланідас» - Договір № 27 від 09.05.2024 р.;
- підгузок для дорослих – ТОВ «Житомирська торгова компанія» - Договір №28 від 20.05.2024 р.
Укладено 300 декларацій з сімейним лікарем. Заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (психіатрія, стоматологія, неврологія, терапія, сестринська справа) № 1115 від 04.06.2021 р.
В 2024 році проведено: ФЛГ- 300 осіб.
В 2024 році випадків виявлених хворих на туберкульоз не виявлено.
Медичними працівниками постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо отримання медичної допомоги. В будинку-інтернаті вводяться та дотримуються протиепідемічні заходи в залежності від епідемічної обстановки та в разі виникнення інфекційних захворювань вихованців та підопічних. Протягом року в закладі регулярно проводилося інформування працівників з питань недопущення фактів насильства згідно плану про захист підопічних від усіх форм насильства.
В 2024 році оновлено - 161 ІПР. Згідно з індивідуальних програм реабілітації підопічних, фахівці будинку-інтернату в 2024 році вели активну роботу з виконання цих програм: розвиток соціально-побутових навичок, корекційна психолого-педагогічна робота, лікувальна фізкультура. Приділялася увага розвитку мовлення і пізнавальної діяльності. Для цього в закладі функціонують спеціально облаштована кімната реабілітолога, кімната психолога, кабінет ЛФК, спортзал.
В 2024 році для підопічних організовано 16 виїзних засідань медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
В інтернатному закладі велику увагу приділяють психоемоційному стану підопічних. З підопічними працює психолог проводить моніторинг емоційного стану підопічних, діагностичну роботу з працівниками закладу та підопічними, консультаційну роботу та виконує просвітницьку діяльність (заняття спрямовані на розвиток і підтримку психічного здоров’я підопічних, тренінги, спрямовані на емоційне розвантаження). А також з підопічними постійно працює лікар-психіатр. Велика увага приділяється працетерапії. Працетерапія - комплекс реабілітаційних заходів у особи із порушенням психічних або фізичних функцій організму, спрямованих на відновлення повсякденної діяльності людини із урахуванням наявних фізичних обмежень (Рекомендованими в закладі є такі види праце терапії: плетіння, художньо-прикладні, художні, догляд за рослинами, господарські). При проведенні праце терапії та культурно – дозвіллєвої діяльності враховуються показання загального захворювання проживаючих та їх бажання брати участь в заняттях.
Протягом року в закладі велася робота щодо культурного розвитку підопічних це відвідування концертів, вистав, циркових шоу, а також проводиться робота щодо дозвілля підопічних: перегляд кінофільмів, організування концертів своїми силами, тематичних вечорів, різноманітних гуртків за напрямком:
- «Майстерня мрій»
- «Криниця»
- «Подоляночка»
В закладі створюються всі умови для життя, максимально наближені до звичайних:
- доступ до питної води: у закладі в кожному відділенні встановлений кулер з очищеною водою, яка відповідає нормам санітарного контролю;
- дотримуємся будівельних норм: під час капітальних ремонтів приміщення переобладнуються відповідно до державних будівельних норм, враховуються потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями (пандуси, широкі дверні отвори), використовуються безпечні будівельні матеріали;
- дотримуємося протипожежної безпеки: всі приміщення в будинку-інтернаті обладнані пожежною сигналізацією, та в достатній кількості забезпечені вогнегасниками.
За 2024 рік в будинку-інтернаті:
- проведена щорічна перевірка та випробування пожежних гідрантів, внутрішніх пожежних кранів. Договір № 36/24 від 04.10.2024 р.
- проводився поточний ремонт пожежної сигналізації ТОВ «Охоронна агенція «Комплекс Захист» Дог.№ 40 від 12.06.2024р.
- проводилося обслуговування пожежної сигналізації ТОВ «Охоронна агенція «Комплекс Захист» Дог.№ 2 від 26.01.2024р.
- проведена перезарядка вогнегасників та технічний огляд. Договір № 82 від 14.10.2024 р.
Впродовж 2024 року всі працівники закладу дотримувалися санітарно-гігієнічних норм, що є критично важливим для забезпечення комфортного та здорового середовища для підопічних, це чистота в приміщеннях, дотримання санітарних умов в спальних приміщеннях, в їдальні та харчоблоці.
В 2024 році були заключено договори на послуги з:
- ВСП «Верхньодніпровський МВДУ» ДОЦКПХ МОЗУ» - Договір № 63 від 26.02.2024 р. – послуги із санітарно-гігієнічної обробки приміщень (Дератизація та дезінсекція);
- ВСП «Верхньодніпровський МВДУ» ДОЦКПХ МОЗУ» - Договір № 117 від 15.03.2024 р. – послуги у сфері охорони здоров’я (Лабораторні дослідження води);
- Послуги з поводженням ТПВ- Договір 1 від 16.01.2024 р. – послуги з поводження твердими побутовими відходами.
У зв’язку з необхідністю забезпечення підопічних якісним, збалансованим харчуванням адміністрацією закладу було ухвалено рішення, щодо залучення постачальника послуг харчування на умовах аутсорсингу. Договір № 5 від 28 лютого 2024 року було заключено з ТОВ «Партум 20» та Договір № 8 від 18.03.2024р. з ТОВ «Персонал Сервіс 24» - послуги щодо забезпечення харчування підопічних закладу, код ДК 021: 2015 – 55510000-8 Послуги їдалень (аутсорсинг). Згідно договору підопічні забезпечені чотириразовим харчуванням. В закладі наявне дієтичне та перспективне меню. Постачальник:
- дотримується чинних норм та стандартів харчування;
- використовує сертифіковані продукти, які відповідають санітарним вимогам;
- погоджує меню з адміністрацією закладу та медичними працівниками;
- забезпечує різноманітність раціону, з урахуванням вікових норм;
- проводить контроль якості продукції та умов зберігання. У щоденному раціоні підопічних є овочі, фрукти, тваринне масло, кисломолочні продукти, м’ясо та м’ясні продукти, риба, ковбасні вироби, сир твердий, і т. інше.
Адміністрація закладу разом з медичними працівниками протягом року для забезпечення контролю запроваджує контрольні перевірки з оцінювання якості харчування, аналізує відгуки підопічних, проводить моніторинг дотримання норм калорійності та збалансованості раціону.
У закладі проводиться робота служби соціальних працівників:
- протягом року проводилася робота з ознайомленням батьків, опікунів, піклувальників з умовами проживання, переведення, відвідування, відрахування з інтернату ;
- в 2024 році є в наявності договори про надання соціальних послуг за державним стандартом «стаціонарний догляд»;
- в звітному періоді брали участь у перегляді планів надання соціальних послуг усім підопічним та проведенні оцінювання їх потреб;
- на знову прибувших осіб з інвалідністю соціальними працівниками надавався пакет документів до ЦНАПу та відділення Пенсійного фонду для постанови цих осіб на облік та оформлення соціальних виплат;
Працівники будинку-інтернату проводять моніторинг відвідування підопічних батьками, ведеться роз'яснювальна робота щодо виконання ними батьківських обов'язків. Для спілкування підопічних з батьками та родичами в інтернаті є кімната для відвідувань, в літній період окрема альтанка на території закладу. Для спілкування підопічних з рідними через мобільні пристрої, заклад підключений до провайдера який надає послуги доступу до нтернету Договір №2 від 26.01.2024. ТОВ «Шустронет».
Підопічним надається послуга консультування та представництво інтересів. Юристом будинку-інтернату пояснюються цивільні права та надаються відповіді на питання підопічних, соціальні працівники представляють інтереси осіб з інвалідністю в громадських установах та організаціях.
Для безпечного перебування в інтернаті підопічних територія закладу повністю огороджена, є ворота та контрольно-пропускний пункт. Вхід та вихід контролюється цілодобово сторожами інтернату. На контрольному пункті встановлена «тривожна кнопка» - Договір № 1740-12-24 р. від 28.06.2024 р., територія є безпечною та недоступною для сторонніх осіб. Територія закладу заасфальтована, сходи облаштовані пандусами. На території знаходяться майданчики для відпочинку, альтанки. У спальному корпусі кожна група має вбиральні та умивальники, вбиральні облаштовані перегородками, окремо облаштовані душові кімнати. Для безперебійного забезпечення підопічних гарячою водою додатково встановлені бойлери. Заклад опалюється індивідуальною котельнею, в кімнатах вихованців тепло. Для безперебійного електропостачання встановлено та підключено генератори.
У закладі облаштовані два найпростіші укриття на 357 чол. з 2-ма виходами. В наявності запас бутильованої питної води, продуктів харчування довгострокового зберігання, медикаментів.
Інтернат для розвитку матеріально-технічної бази, благоустрою, культурно-виховної роботи отримує та використовує гуманітарну і благодійну допомогу. За 2024 рік установі було надано гуманітарну допомогу на суму 2,863 мільйонів гривень. Адміністрацією закладу постійно проводиться робота по залученню нових благодійних організацій для надання гуманітарної допомоги інтернату.
За період 12 місяців 2024 року були проведені :
- навчання та щорічна перевірка знань операторів котельні з охорони праці - 5 осіб;
- навчання та перевірка знань з правил технічної та безпечної експлуатації теплових електроустановок споживачів - 2 особи;
- навчання технічної експлуатації теплових установок і мереж - 1 особа;
- навчання правил безпеки системи газопостачання - 1 особа;
- навчання правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском - 1 особа;
- навчання та перевірка знань з нормативних актів з охорони праці - 3 особи;
- навчання та перевірка знань з пожежної безпеки - 3 особи.
Адміністрація закладу проаналізувавши результати, досягнуті внаслідок використання коштів загального та спеціального фондів зробила висновок, що вчасне та в повному обсязі фінансування в 2024 році дозволило безперебійне забезпечення та комфортне проживання наших підопічних.